Apple представив новий iPhone для великого пальця

Apple показала новий iPhone. Довгождана презентація пройшла рано вранці 12 вересня в Каліфорнії. Першим на сцені з’явився глава компанії Тім Кук. Його виступ ряснів цифрами – мільйони відвідувачів магазинів Apple, десятки мільйонів проданих гаджетів. Коли справа дійшла до анонса iPhone шостого покоління, Кук передав естафету віце-президентові Apple по маркетингу Філу Шіллеру, який вже представляв новий iPad.

Подія не стала фурором, а у прихильників Apple і Стіва Джобса і зовсім викликало легке розчарування багато в чому через те, що практично усі витоки про новий смартфон, що просочилися в пресу до релиза, виявилися вражаюче точними.

Як і передрікали експерти, новинка отримала екран з діагоналлю в 4 дюйми проти 3,5 в iPhone’aх попередніх поколінь. Дозвіл – 1136 на 640 точок, при колишній щільності пікселів Retina- дисплея.

Гаджет став більше витягнутим по довгій стороні, але його ширина залишилася незмінною.

На думку дизайнерів Apple, з такими параметрами телефон краще всього лягає в руку, і користувач без проблем може управляти iPhone ‘ом великим пальцем.

Багато застосувань, включаючи пошту і календар, перемальовують під новий екран, на якому іконки тепер розташовуються в 6 рядів. Хоча від апарату, що збільшився, чекали більшої ваги, смартфон, навпаки, став тоншим і легшим. Його товщина – всього 7,6 міліметра, а вага – 112 грами.

Попри те, що ми заздалегідь чекали багато що з того, що було показано на презентації, анонс був вражаючим. Дуже важливо, що Apple як і раніше ставить основною задачею зручність своїх продуктів для користувачів, – відмітила директор департаменту досліджень споживчої техніки аналітичної компанії Gartner Роберта Коцца.

Апарат оснастили потужним процесором Apple A6, який покликаний забезпечити більш високу продуктивність. Новий iPhone підтримує роботу в мережах четвертого покоління LTE.

Втім, на сайті Apple список країн і операторів, в чиїх LTE – мережах зможе працювати iPhone 5, Росію не включає. Більше того, якщо специфікації гаджета на сайті вірні, флагман Apple в принципі не адаптований для частотного діапазону російських операторів. Філ Шіллер також відмітив, що апарат отримав поліпшену батарею. Як довго вона працюватиме, на ділі поки що неясно.

Я переконана, що попри те, що у нового iPhone більший дисплей і дозвіл, новий чіп А6 і багато що інше – Apple здивує нас довгим терміном життя батареї. В цілому цей девайс виглядає дійсно добре і вражаюче, – продовжила Роберта Коцца.

У iPhone 5 три мікрофони – для якіснішого запису відео і усунення шумів. Для SIM – карт в апараті використовується формат nano – sim. Такі карти майже в 2 рази менше, ніж micro – sim в попередніх поколіннях. Це дозволило звільнити додатковий простір усередині апарату. Камера телефону також стала компактніша, а якість знімків при цьому візуально зросла, проте детально їх оцінити журналістам не дозволили.

Гаджет отримав новий мініатюрний восьмиконтактний коннектор для док-станції. Старий коннектор також можна буде використати з iPhone 5: для цього Apple випускає перехідник. Його ціна, втім, з чуток складе аж 30 доларів.

Зміни торкнулися голосового помічника Siri – він став більше функціональним і тепер його можна використати в Facebook і інших соцсетях. Втім, вітчизняним користувачам це малоцікаво, – підтримка російської мови як і раніше відсутня. Не отримав підтвердження тільки одна чутка – в телефоні відсутня підтримка технології NFC.

На презентації також показали оновлену лінійку плеєрів iPod Touch і iPod Nano – вони отримали Retina – дисплеї і новий дизайн корпусу. Крім того, Apple анонсувала довгождане оновлення iTunes для маків і PC. Окрім зміненого дизайну, дані з iTunes тепер синхронізуються між пристроями через хмарний сервіс iCloud.

Як не дивно, мало не найбільший інтерес у преси викликали нові навушники Apple EarPods. Вони нагадують перископи і повторюють форму вушної раковини. Чотири різноспрямовані динаміки забезпечують відчутно якіснішу передачу звуку, чим в попередній моделі.

Як пише техноблог Mashable, репутація Apple як компанії-революціонера поступово трансформується в образ респектабельного виготівника перевірених часом гаджетів неперевершеної якості – такий Volvo технологічного світу. Проте той факт, що навушники викликали у публіки більший інтерес, ніж флагманський смартфон, явно говорить на користь того, що вектор розвитку не зовсім такий, яким хотів би його бачити легендарний засновник Apple Стів Джобс.

Авторитетний журнал Wired і зовсім назвав новий телефон нудним. Можливо, річ у тому, що iPhone шостого покоління настільки хороший, що у Apple просто немає потреби що-небудь радикальне міняти.

Тоді як конкуренти намагаються випускати оригінальні апарати, індивідуальність Apple тепер зводиться до того, що iPhone – кращий смартфон, зручний настільки, що в якийсь момент просто стає непомітною частиною життя, а шлях Apple тепер не революція, а еволюція.

Закінчення презентації, проте, було несподіваним: під завісу на сцені з’явилася група Foo Fighters – явно не той колектив, який слухають типові власники Volvo.

При цьому – навряд чи улюблена група Стіва Джобса. Ринок відреагував на вихід флагмана Apple приблизно так само, як і ЗМІ – спокійно, вартість акцій компанії залишилася практично незмінною.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.