Apple підозрюють в ухиленні від податків

Корпорація Apple за останні чотири роки, використовуючи мережу дочірніх компаній в офшорах і лазівки в законодавстві, недоплатила скарбниці мільярди доларів податків. Такий висновок міститься в опублікованій в понеділок доповіді постійного підкомітету з розслідувань комітету з національної безпеки і урядовим справ сенату Конгресу США. Разом з тим в документі підкреслюється, що Apple не порушила законодавство.

«Технічно дії компанії ніяк не порушують закон, – зазначив один з авторів доповіді сенатор Карл Левін. – Однак такі кроки порушують дух закону ».

В Ірландії Apple має три дочірні компанії. Тільки одна з них, не маючи штату співробітників і офісів, заробила 30 мільярдів доларів в період з 2009 по 2012 рік. Інша фірма за цей же час не отримала доходи від продажів в 74 мільярди доларів. Вона виплачувала податки лише з невеликого обсягу виручки, і, наприклад, в 2011 році вони склали 0,05%. Крім створення трьох компаній, які не є резидентами ні в Ірландії, ні в США, що і дозволяє ухилятися від податків, Apple використовувала лазівки в американському законодавстві, щоб піти від зборів ще на 44 мільярди доларів за 2009-2012 роки. «Подібна практика використання кількох іноземних філій без фізичної присутності є безпрецедентною», підкреслюється в документі.

Експерти вважають, що такий стан справ має стати стимулом до перегляду існуючих законів. Сенатори сподіваються «закрити подібні лазівки, щоб повернути грошові потоки в казну». У доповіді також згадується, що до подібних схем вдавалися компанії Microsoft і Hewlett-Packard.

В Apple в свою чергу заявили, що «корпорація не використовувала і не має наміру використовувати в майбутньому будь-які податкові виверти».

Сьогодні в Конгресі США виступлять глава корпорації Тім Кук і її фінансовий директор Пітер Оппенгеймер, де викладуть позицію компанії з даного та ряду інших питань, що стосуються розміщення коштів за межами Сполучених Штатів. Крім того, очікується, що Кук запропонує власну модель реформування існуючої системи повернення державі податків з зарубіжних доходів компаній, передає ІТАР-ТАСС.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.