Apple переманила у Samsung експерта по чіпах

На роботу в Apple влаштувався Джим Мергард – один їх найдосвідченіших інженерів в області процесорів. Раніше він впродовж 16 років працював в Advanced Micro Devices(AMD), дослужившись до поста віце-президента компанії і головного інженера.

Зокрема, Мергард відомий тим, що зіграв провідну роль в розробці серії гібридних процесорів Brazos, призначених для нетбуков і невеликих лептопов. З AMD він перейшов в Samsung, пише The Wall Street Journal.

Перехід висококваліфікованих співробітників з однієї компанії в іншу – справа звична. Проте у випадку з Apple і Samsung складається цікава ситуація. Відомо, що обоє конкурують не лише на ринку смартфонів(американці випускають iPhone, а корейці – лінійку Galaxy), але і в суді. Samsung звинувачують в копіюванні зовнішнього вигляду айфонів і айпедов, а Apple – в порушенні патентів.

Незважаючи на жорстке суперництво, обидві компанії залишаються близькими партнерами. Samsung поставляє чіпи пам’яті і ЖК-дисплеї для яблучних пристроїв, а Apple є видатним іноземним замовником таких компонентів.

Проектування потужніших чіпів – один з найважливіших напрямів як для Samsung, так і для Apple, тому їх конкуренція в цій сфері з часом тільки наростатиме. Обидві компанії використовують у своїх пристроях мобільну процесорну архітектуру, розроблену ARM Holding.

У Apple перехід Мергарда не коментують. За словами колишнього співробітника AMD Патріка Мурхеда, Мерград має глибокі знання як в системах-на-кристалле(SoC), так і в обчислювальних рішеннях для ПК.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.