Apple обіцяє рік сюрпризів, а Мінзв’язку чекає змін

Apple не розчарував. Після декількох тижнів поганих прогнозів і падіння акцій, компанія випустила квартальний звіт, який несподівано виявився кращим за очікування. Коментував його в ході телеконференції особисто Тім Кук.

Загальний прибуток компанії, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилася на 11 відсотків. Це основний показник, який в перші ж години після оприлюднення звіту підняв ціну акцій Apple майже на 5 відсотків.

Вразили інвесторів і дані з продажу. Чемпіон зростання – iPad. За минулий квартал компанія продала 19,5 мільйона пристроїв. Це на третину більше, ніж у минулому році. Настільки значне зростання пов’язують з випуском більш дешевого iPad Mini, проте в Apple цього не підтверджують і не виділяють маленький планшет в один клас. Тому він просто губиться в загальній статистиці. У будь-якому випадку, такі продажі в черговий раз закріплюють за iPad звання абсолютного лідера ринку планшетів.

Зростання продажів iPhone – більш скромний, але він, всупереч прогнозам зниження, є. 37,5 мільйона пристроїв – це на 2,5 мільйона більше, ніж у другому кварталі 2012 року.

Крім того, Apple підсолодила настрій інвесторів тим, що оголосила про викуп акцій на 60 мільярдів доларів і зростання квартальних дивідендів до 3 з гаком відсотків на акцію. Всього ж, як пообіцяв Тім Кук, до 2015 року компанія роздасть акціонерам у вигляді дивідендів 100 мільярдів доларів.

Втім, ложка дьогтю в звіті все ж є. Чистий прибуток Apple за другий квартал, дійсно, знизилася в порівнянні з минулим роком, причому відразу на 18 відсотків. Вперше за десятиліття.

Це, як припускають інвестори, пов’язано, по-перше, із зростанням продажів більш бюджетних пристроїв. Вище ми згадували недорогий iPad Mini. Плюс в Купертіно додатково знизили ціни на iPhone четвертого покоління. Це, до речі, привело до потужного зростання продажів на ринках, що розвиваються. Тім Кук назвав минулий квартал «кращим за всю історію» продажів в Китаї.

По-друге, Apple, очевидно, чимало вкладає в розробку нових пристроїв. Тім Кук в звіті про прибутки частково підтвердив це, пообіцявши «рік сюрпризів». Чекати їх, за словами Кука, можна не раніше осені. Він не конкретизував, про що саме йде мова.

Зате спростував чутки про можливий випуск iPhone з п’ятидюймовий екраном. Як заявив Кук, у iPhone 5 і так хороший екран, а більші дисплеї поки технічно недосконалі.

Нагадаємо, раніше на хвилі спекуляції про зниження продажів Apple в пресі раз у раз виникали чутки про можливу відставку Тіма Кука. Як видно, приводів для такого кроку поки немає.

Російський ринок зв’язку чекають важливі реформи. Мінкомзв’язку має намір просувати в нашій країні NFC-платежі. Як заявив глава міністерства Микола Нікіфоров ще в грудні минулого року, уряд стурбований катастрофічно низькою часткою безготівкових платежів в Росії.

Щоб підвищити цю частку за рахунок NFC, доведеться вводити певний державне регулювання. Про те, що це буде, кажуть досить розмито. Але буде точно, причому створити сприятливий грунт для розвитку NFC-платежів обіцяють дуже швидко – за літо.

«Без втручання регулятора вирішити проблему не можна, бо не з’являється місць прийому платежів, тому що телефони не підтримують такі можливості. А телефони не підтримують такі можливості, тому що немає місць прийому платежів. Ось для того, щоб вирішити цю проблему, ми пропонуємо реалізувати певні ініціативи, як з точки зору ринку пристроїв, які будуть означати, що з’являться вимоги до наявності NFC в пристроях певної категорії, так і вимоги до місць прийому платежів », – пояснив заступник міністра зв’язку і масових комунікацій Росії Денис Свердлов.

Головне питання про те, хто буде контролювати ринок платежів, стоїть досі. Найпростіший спосіб – віддати це на відкуп стільниковим компаніям. Однак заступник міністра Свердлов обтічно натякнув, що є й інші варіанти.

Ще одна ініціатива Мінкомзв’язку – боротьба з розповсюдженням піратського контенту. Тепер, очевидно, проблема лягає на плечі і міністерства зв’язку і масових комунікацій, а не тільки МВС. За піратів, судячи з усього, вирішили взятися всерйоз.Але поки досить щадними методами.

«Я не думаю, що можна сьогодні говорити про якесь жорсткому заборону або технічних засобах заборони торрентів.Тобто, ми такого варіанту не розглядаємо. Як варіант, який був реалізований, наприклад, в Сполучених Штатах. У момент, коли користувач завантажує нелегальний контент, оператор його про це попереджає. Він просто видає віконце, в якому говориться: «Користувач, я тебе попереджаю, що в даний момент ти скачувати нелегальний контент». І далі користувач своєю дією, клікнувши на вибір «так, я це знаю, я це роблю» повинен це підтвердити », – каже заступник міністра зв’язку і масових комунікацій Росії Денис Свердлов.

Для того щоб оповіщати користувача було простіше, буде створено спеціальний реєстр легального контента – своєрідний довідник для відповідальних організацій. Поки відповідальність за користувачів залишиться на них. Хто і як буде адмініструвати реєстр поки в Мінкомзв’язку не уточнюють.

У нас запрацювала група «ВКонтакте». Приєднуйтесь!

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.