Apple, Microsoft і Sony розв’язали світову патентну війну

Консорціум Rockstar, в який входять Apple, Microsoft, BlackBerry, Ericsson і Sony, пред’явив позови про порушення патентних прав проти Google і семи виробників Android-пристроїв: Samsung, HTC, Huawei, Asustek, LG, Pantech і ZTE. Так, провідні IT-компанії опинилися фактично розділені на два протиборчі табори.

Як говориться в заяві Rockstar, поданому до Окружного суду США по східному округу штату Техас, інтернет-гігант порушив шість патентів, пов’язаних з контекстною рекламою. Найстаріший з них була видана у 1997-му – за рік до того, як Сергій Брін і Ларрі Пейдж заснували пошукову систему.

Інші компанії, які випускають Android-гаджети, Rockstar звинуватила в порушенні семи патентів. У них йдеться про «навігаційному інструменті для графічного призначеного для користувача інтерфейсу», «інтегрованому центрі повідомлень», «фільтрі інтернет-протоколу» та інших технологіях.

У позові йдеться, що Samsung, зокрема, незаконно налаштована свої пристрої так, щоб їх операційна система «підтримувала функції галереї, електронної пошти, карт і браузера». Крім того, стверджує консорціум, корейський виробник нібито неправомірно задіє технологію, яка перетворює апарат в точку доступу W-Fi

Rockstar був утворений в 2011 році. У червні група компаній придбала портфель збанкрутілої Nortel Networks, що складається з більш ніж 6 тисяч патентів. Вони включають себе технології, що мають відношення до бездротових мереж, методів передачі даних, голосового зв’язку, Інтернету і напівпровідників. Сама «смачна» їх частина стосується мереж 4G, призначених для передачі великих обсягів даних (таких як потокове відео) на мобільні пристрої.

Сума угоди перевищила 4,5 мільярда доларів. На аукціоні могла б перемогти і Google з Intel, але їх ставка виявилася менше – 4,4 мільярда.

Поза сумнівами, інтернет-гігант знав про те, що в разі чергового патентного позову його позиції будуть сильно ослаблені.Після того, як на аукціоні виграла Rockstar, Google звинуватила лідерів IT-сектора в прагненні «задушити» Android судами і ліцензійними відрахуваннями. Microsoft у відповідь на це заявила, що пошуковик займається відносно конкурентів тим же самим.

З осені 2011 року Google почала займати оборонні позиції. Щоб захистити Android від судових позовів про порушення інтелектуальної власності, у вересні інтернет-гігант придбав у IBM більше тисячі патентів, а в лютому 2012-го купив Motorola Mobility і її розробки за 12,5 мільярда.

Джерела: ArsTechnica, Reuters

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.