Apple і Google можуть укласти перемир’я

Генеральний директор Apple Тім Кук і глава Google Ларри Пейдж ведуть переговори про перемир’я. Минулого тижня між ними відбулася телефонна розмова, в ході якої були порушені питання про захист інтелектуальної власності і патентні спори між двома компаніями.

До якої-небудь угоди топ-менеджери не прийшли, але погодилися обговорювати тему надалі. Про це пише AllThingsD з посиланням на обізнані джерела.

Недавня перемога Apple над Samsung стала тривожним дзвінком для Google, яка ліцензує свою операційну систему Android іншим виробникам. Нагадаємо, що суд в США визнав корейців винними в порушенні патентів, що стосуються інтерфейсу і дизайну яблучних пристроїв, і зобов’язав їх виплатити компенсацію в розмірі трохи більше мільярда доларів На думку спостерігачів, наступною жертвою Apple може стати HTC – ще одна компанія, що випускає смартфони і планшети на належній Google ОС.

Конкуренція між Apple і Google сильно загострилася останніми роками, тоді як в 2006-му, ще до виходу першої моделі iPhone, обидві компанії тісно співпрацювали. Ерик Шмидт, який у той час очолював Google, увійшов до ради директорів Apple, а Google Maps була інтегрована в першу версію iOS.

Край дружбі поклав релиз Android у вересні 2008 року, який нині покійний Стів Джобс назвав краденим продуктом, і пригрозив Google термоядерною війною. Я готовий боротися до останнього подиху і витрачати кожен цент банківського рахунку Apple, щоб довести їх вину. Я збираюся знищити Android, тому що це крадений продукт, – заявляв він.

Проте поки що Apple позивався до партнерів Google, до прямих зіткнень між ними доки не доходило. Сильні карти є у обох компаній. Два тижні тому Motorola Mobility(MMI), нещодавно придбана інтернет-гігантом, подала скаргу в Комісію з міжнародної торгівлі США(ITC), зажадавши накласти заборону за ввезення в країну практично усієї продукції Apple. У ній йшла мова про сім патентів, що стосуються повідомлень про електронні листи, відеоплеєрів і напоминалок про місцезнаходження користувача.

Крім того, Google є одним з видатних постачальників інтернет-сервісів для Apple. Правда, в останні місяці виробник iPhone прагне понизити залежність від продуктів конкурента. Приміром, з виходом iOS 6 YouTube зникне з набору передвстановлених програм, а Google Карти будуть замінені власним додатком Apple.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.