Apple готує 12,9-дюймовий сюрприз

Apple планує випустити в майбутньому році iPad з величезним і чітким екраном діагоналлю 12,9 дюйма, пише The Korea Times з посиланням на джерело в компанії-постачальника комплектуючих. Не виключено, втім, що новинка стане не черговим планшетником, а пристроєм абсолютно нового типу.

Корейське видання пише, що, за даними його джерел, один з місцевих виробників «першого ешелону» (мова, швидше за все йде про Samsung або LG), почав випуск дисплеїв з діагоналлю 12,9 дюйма і надвисоким дозволом рівня Retina. Надійти в продаж пристрій може вже в першому кварталі 2014 року. В даний час в лінійці Apple використовуються Retina-дисплеї з діагоналлю 4 дюйми (iPhone), 9,7 дюйма (iPad Air), а також 13,3 і 15,4 (MacBook Pro) дюйма.

«Великий» iPad дозволив би Apple конкурувати з Samsung, також, за чутками, навмисної випустити планшетник зі збільшеною до приблизно 13 дюймів діагоналлю екрану. Однак чи буде пристрій, для якого вже роблять дисплеї, саме планшетником на iOS?

Так, все вказує на випуск Apple в майбутньому році нового комп’ютера з дисплеєм поки нестандартної для компанії діагоналі і дозволу. Неясно, яким саме буде дозвіл і співвідношення сторін – 4: 3, як у iPad, або 16:10, як у більшості «маків».iOS-додатки, в разі збільшення дозволу вище 2048 на 1536 пікселів або зміни співвідношення сторін екрану, доведеться переписувати заново.

Головне питання, відповідь на який поки знають, мабуть, лише в Купертіно – яку платформу виберуть для новинки.Очевидних варіанти два – Mac в ультратонкому і легкому корпусі, з сенсорним екраном і, можливо, з відокремлюваної клавіатурою, або «професійний» iPad для журналістів, художників і дизайнерів (знову-таки, можливо, з фірмовою обкладинкою-клавіатурою від Apple і / або стилусом).

Обидва ці варіанти неідеальні, якщо на них буде працювати OS X або iOS в їх нинішньому вигляді. Перша абсолютно не пристосована для сенсорного управління, без тачпада або миші з нею не впоратися. Друга ж не підтримує роботу додатків в многооконном режимі, що часто затребуване саме просунутими користувачами. Крім того, для зручної роботи в текстових редакторах, ПО для презентацій, обробки графіки або дизайну не завжди достатньо сенсорного екрану, часто необхідний окремий тачпад або мишу. З подібною периферією iOS поки також не дружить.

Це означає, що до осені наступного року (раніше Apple навряд чи впорається) ми, швидше за все, побачимо або сильно модифіковану для управління з тачскрін OS X, або «подорослішала» і дружню до просунутим користувачам iOS або (привіт від Windows 8) рішення для паралельного використання обох систем (і «безшовного» перемикання між ними при переході з «комп’ютерного» в «планшетний» режим).

Зачатки подібної інтеграції можна побачити вже зараз – фірмовий «яблучний» софт для OS X і iOS використовує все більш схожий дизайн і підходи до роботи. Не кажучи вже про перекочували в OS X з iOS додатках «Нотатки», «Нагадування», і т.п., що синхронізують дані через iCloud.

Нове гібридний пристрій, такий собі MacPad, дозволило б Apple вбити відразу двох зайців. По-перше, воно відродило б інтерес користувачів до макам, продажі яких в кращому випадку на межі застою. По-друге, дало б відповідь критикам, що вказує на відсутність реальних інновацій в секторі планшетів – в кінці кінців, крім нарощування потужності процесорів і графіки єдиним дійсно великим нововведенням в iPad за чотири роки стало впровадження Retina-дисплеїв.

Звичайно, все це тільки домисли – той факт, що Apple тестує пристрої з новою діагоналлю екрану і надвисокою роздільною здатністю не означає, що воно обов’язково побачить світ наступного року або взагалі коли-небудь. І, тим більше, ніхто не візьметься стверджувати напевно, що пристрій це буде «гібридом». У той же час, якщо Apple випустить просто «великий-превеликий» iPad або просто ще один тонкий і легкий ноутбук з надчітким дисплеєм, дорікнути компанію в відсутності реальних інновацій стане ще простіше, ніж зараз.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.