Apple c iPad mini знову випередила час

Презентація Apple 23 жовтня стала, мабуть, для компанії рекордної по кількості показаних новинок. Новий iMac, одноголосно визнаний шедевральним, з корпусом завтовшки всього 5 міліметрів – тонше, ніж iPhone 5. 13-дюймовий MacBook Pro з екраном Retina. Абсолютно несподівано, через всього 7 місяців після прем’єри iPad 3, новий розігнаний четвертий iPad c потужнішим процесором A6X. Кожна з новинок по-своєму унікальна і цікава.

Проте хедлайнером презентації був заявлений iPad mini. І він не підвів. Собою він затьмарив все, представлене за годину до нього. Бурхливі дискусії навколо планшета не стихають вже майже доба. Ось тільки відгуки – це суміш критики з нерозумінням.

Apple знову, як і у випадку з першим iPad, зробила все по-своєму. Компанія випустила те, що, як вважає компанія, треба ринку, бо, чого ринок від неї вимагає.

Тому на адресу новинки хлинула хвиля негативу. Головна претензія – це, звичайно, ціна iPad Mini. Стартова вартість в 330 доларів, з вишкою в 600 – це в середньому в півтора рази дорожче інших семидюймових пігулок. Це повний відхід від концепції Стіва Джобса, який намагався створювати найбільш компромісні пристрої.

Тепер Apple чітко позиціонує себе, як товар сегменту преміум, як це було у кінці 1990-х з першими iMac. Коли віце-президента компанії Філа Шіллера, що представляв міні, запитали, чому ж так дорого, він заявив, що користувач прекрасно знає про якість продукції Apple і буде готовий за нього платити.

Насправді, що отримує покупець за витрачені гроші? iPad mini – це, фактично, iPad 2 в компактнішому корпусі. Усі технічні характеристики, окрім нового док-коннектора Lighting, на міні ідентичні, включаючи дозвіл екрану 1024×768. Помітимо, що у усіх без виключення семидюймових конкурентів при дещо меншій діагоналі екрану, дозвіл набагато вищий.

У чому Apple випереджає суперників, так це в зовнішній і тактильній привабливості своєї нової пігулки. iPad mini важить всього 308 грамів, а його товщина ледве перевищує 7 міліметрів. Планшет поміщений в елегантний алюмінієвий корпус, який так і проситься в руки.

iPad із самого початку був втіленням потужності, що надає користувачеві унікальні можливості, але при цьому – простою і зрозумілою будь-кому. З iPad mini ми спробували узяти усе те, що є в повнорозмірному iPad, і умістити це в пристрій, компактніше за яке ще не було на ринку, – пояснив сподівання компанії головний віце-президент Apple по дизайну Джонатан Айв.

Ще одне технічне нововведення, вигідно відрізняюче mini від конкурентів: топові моделі працюватимуть в мережах LTE, правда, росіянам тут радіти нічому – тільки на американських частотах. Мабуть, невідповідність частот – одна з причин, по яких Росія ще навіть не числиться в списку країн, де міні офіційно продаватиметься.

При цьому незрозуміло наступне: після презентації вже зовсім застарілий iPad 2 не лише залишиться у продажу, він ще і варто буде стільки ж, скільки і коштував. Досить дивна модельна політика для Apple, яка завжди упирала на свою сфокусовану на кожному пристрої, тобто, ставила якість попереду асортименту.

Тепер же Apple може зіткнутися з проблемою пристроїв на Android – фрагментацією.

Виходить, що компанія продаватиме три планшети з різними характеристиками, і розробникам вимогливих до ресурсів застосувань, в першу чергу, ігор, доведеться вибирати, під який з пристроїв адаптувати продукцію – під міні або під також свіжопредставлений повнорозмірний new iPad з його retina – дисплеєм і новим потужним залізом.

Хоча, наприклад, игродели про появу молодшого iPad відгукнулися тепло. На їх думку, дешевший планшет стане доступний менш дорослій аудиторії, яка більше гратиме.

Та і розміри і форма пристрою більше нагадують звичний джойстик приставки. Орієнтація міні на дітей позначається не лише в цьому. Наприклад, особисто представлене Тімом Куком оновлений додаток iBooks робить маленький iPad ідеальним електронним підручником.

Дві новинки неспроста вийшли одночасно. Оновлення і доповнення для куплених книг тепер виходять безкоштовно, причому вони з’являються вже у базовому виданні, немає необхідності викачувати виправлені книги цілком. Це результат угоди Apple з книговидавцями, і такого не може доки запропонувати жоден з конкурентів.

А іноземні або незрозумілі слова і терміни учень може простим торканням відправити на звіряння в словник. Враховуючи це, а також те, що за продукцією Apple в Штатах вже закріпилася слава надійного інструменту для утворення, принаймні, шкільне майбутнє iPad mini стає трохи менше туманним.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.