Android 4.4 запрацює на дешевих смартфонах

Нова версія мобільної операційки Google Android стане самою універсальною за всю історію. Якщо вірити витоку документації з компанії, Android 4.4 запрацює не тільки на будь-яких смартфонах, навіть зі слабкими характеристиками, але і на «надівається електроніці» на кшталт «розумних» годин або очок.

В даний час ринок Android-пристроїв сильно фрагментований – багато дешеві апарати працюють на давно застарілих версіях операційної системи і оновлень для них ніхто не розробляє. Фрагментація сильно ускладнює життя розробникам додатків, змушуючи їх або модифікувати код під різні версії платформи, або ігнорувати «слабкі» гаджети. На останній версії Android, Jelly Bean, що вийшла більше року тому, працюють менше половини Android-пристроїв. Для порівняння, на останню мобільну операційну систему Apple, що вийшла місяць тому, оновлені вже 2/3 iOS-пристроїв.

Ліквідувати фрагментацію було однією з головних цілей Google при розробці Android 4.4, пише екс-журналіст The Wall Street Journal Амір Ефраті, який в даний час створює з кількома колишніми колегами нове IT-видання. Журналіст посилається на який потрапив до нього документ з Google, призначений для виробників Android-смартфонів. У ньому компанія роз’яснює основні можливості нової версії системи.

Android 4.4 «Kit-Kat», говориться в документі, кардинально оптимізує використання оперативної пам’яті пристрою і надає розробникам інструменти для створення ефективно задіюють пам’ять додатків, що працюють на гаджетах початкового рівня з оперативною пам’яттю всього в 512 мегабайт. Нагадаємо, рік тому стандартним обсягом «оперативки» для повноцінного Android-смартфона був 1 ГБ, зараз це 2ГБ, але в деякі девайси ставлять і більше.

Подібна оптимізація дасть можливість ставити останню версію мобільної платформи Google на смартфони дешевше 100 доларів, які зусиллями ZTE, Huawei і десятків менш відомих китайських виробників активно завойовують ринки країн, що розвиваються. Крім цього, оптимізація використання пам’яті та енергоспоживання зробить Android 4.4 більш відповідним для ультракомпактних надягають гаджетів.

Також Google підкреслює в документі нові можливості NFC в смартфонах – оновлений Android дозволить розробникам створювати програми, здатні перетворювати пристрій в повний аналог платіжної або транспортної карти, або електронного пропуску. Нарешті, в системі з’являться стандартні програмні інтерфейси для управління домашньою електронікою через інфрачервоні порти. Деякі виробники реалізують зараз цю функцію в топових смартфонах за допомогою ПО від компанії Peel, в Android 4.4 вона стане системною.

Дата офіційної презентації Android 4.4 і еталонного смартфона, на якому вона буде працювати, Nexus 5, поки не оголошена.З чуток, вона може відбутися до кінця поточного тижня.

Джерело: jessicalessin.com

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.