АНБ не пройде! Огляд зашифрованих месенджерів для iOS

Після того, як Едвард Сноуден розкрив світові реальні можливості американських спецслужб по «інтернет-прослуховування», настав золотий час для додатків, які обіцяють захищені комунікації. Виявилося, що таких зовсім небагато, що викликало справжній бум стартапів. Правда, велика частина з них все ще знаходиться в розробці. В даному огляді ми розглянемо, які приватні мессенжери пропонує нам платформа iOS на даний момент.

Популярний месенджер WhatsApp неодноразово викривали в незаконному зборі даних, не кажучи вже про те, що в безпеці месенджера виявляють діру за дірою. Skype, як відомо, вже давно співпрацює зі спецслужбами, причому час від часу в належному Microsoft сервісі виявляють критичні уразливості в безпеці. Не так давно з’ясувалося, що Apple здатна читати зашифровану переписку в iMessage. Представлені в даному огляді додатки є найбільш безпечні і приватні на сьогоднішній момент засоби зв’язку. Вони стануть в нагоді корпоративним користувачам, які бояться витоку конфіденційної інформації з компанії, а також всім людям, які не бажають, щоб їх особисте листування була доступна спецслужбам або тим, з ким спецслужби можуть нею поділитися за винагороду.

Telegram
Мабуть, найгучніший російський стартап за останній час. Новий месенджер від Павла Дурова пропонує користувачам можливість приватного листування. Зашифрованістю протокол MTProto, на основі якого працює програма, був написаний старшим братом Павла – Миколою Дурова.

Мессенджер не вимагає реєстрації, аккаунт прив’язується до номера телефону. Це один з найбільш зручних і красивих зашифрованих месенджерів на даний момент. Не так давно програму навіть злегка адаптували під iOS 7. Під «злегка» ми маємо на увазі зміну ікнокі на більш просту. В іншому дизайн програми поки що «шестерочного», що нагадує дизайн останньої версії клієнта «Вконтакте», клавіатура теж залишилася колишньою.

Мессенджер підтримує функцію секретних чатів, в яких не зберігаються логи. Також з’явилася можливість прикріплювати до повідомлень таймер самознищення. В налаштуваннях можна знайти пункт, що дозволяє вийти з усіх сесій на інших пристроях.

Для синхронізації декількох пристроїв, що відправляються дані зберігаються в зашифрованому хмарі. Розробники відзначають, що децентралізована структура серверів дозволяє додатку працювати набагато швидше, ніж WhatsApp і більшість інших месенджерів.

В цілому, враження від месенджера цілком позитивні. Працює він плавно, без найменших підвисань навіть на старих пристроях. Повідомлення дійсно проходять з найменшої затримкою. Є можливість ставити на фон діалогів різні красиві картинки, що радує око. В налаштуваннях можна поміняти розмір тексту. Реалізована можливість групових чатів. Додаток просте, функціональне і відчувається суб’єктивно затишним.

Розробники клятвено обіцяють, що всі передані дані ніколи не попадуть в руки третіх осіб. Також вони заявляють, що програма завжди буде залишатися безкоштовною і в ній не з’явиться реклама.

Telegram можна безкоштовно завантажити в App Store.

Silent Phone і Silent Text
Компанія Silent Circle пропонує можливість шифрування комунікації військового рівня. Якщо в Telegram теоритическая можливість перехоплення даних залишається, в разі, якщо вдасться розшифрувати код і отримати доступ до «хмари», то дані цього додатка захищені куди сильніше.

Всі дані передаються безпосередньо від клієнта до клієнта за принципом peer-tp-peer, при цьому вони шифруються.Розробники стверджують, що не залишили ніяких лазівок для кого б то не було.

За допомогою Silent Phone користувачі можуть здійснювати голосові і відеодзвінки один одному в повністю захищеному каналі. Є можливість дзвонити на звичайні телефони, проте в цьому випадку дзвінок може бути перехоплений з боку одержувача.

За допомогою Silent Text можна посилати повідомлення і відправляти файли. Кількість відеодзвінків, текстові повідомлення та ніяк не лімітується.

Програма є доступною на мобільних платформах і на комп’ютерах. Silent Text і Silent Phone можна скачати в App Store безкоштовно, проте для роботи з додаток доведеться придбати підписку, яка обійдеться в 10 доларів на місяць, або в 90 доларів в рік.

SJ Messenger
Ще одна російська розробка для забезпечення приватності. Назва додатка розшифровується як Safe Jabber. Відповідно, додаток передає дані по протоколу XMPP, також реалізована підтримка OSCAR (той же, що в ICQ). При цьому додаток шифрує всю передану інформацію по стандартам OpenPGP, SraeTTLS і SSL.

Додаток підтримує створення масових розсилок, можна зберігати шифровану історію листування. Реалізована можливість посилати файли, доступ до яких можна отримати тільки маючи спеціальний пароль.

Додаток не вимагає реєстрації, можна увійти через аккаунт в Facebook, Twitter або «Вконтакте». Також реалізована інтеграція з Google Talk. Дизайн програми складно назвати красивим, він трохи застарілий. Проте, спілкуватися з її допомогою цілком зручно.

Крім iOS програма доступна для Windows і Mac, а ось версії для Android немає. Система підписки відсутня, однак варто програма далеко не дешево – 1690 рублів. Завантажити додаток можна в App Store.

Ping
Ping – це безкоштовний месенджер для iOS від російських розробників, які зробили упор на максимальну конфіденційність.Програма дозволяє вести бесіду в режимі Snap Mode – в ньому історія повідомлень не зберігається. Також реалізована можливість видалити всю історію листування не тільки на своєму пристрої, а й у всіх адресатів.

На відміну від WhatsApp, Ping не дозволяє іншим користувачам дізнатися номер телефону. Він використовується тільки при першому запуску програми для створення ID, за яким можна буде шукати інших користувачів. Всі дані передаються через зашифроване з’єднання.

Також у Ping є своя особлива «фішка». Додаток дозволяє змусити співрозмовника звернути на вас увагу за допомогою звукового сигналу. Це функція так і називається Ping.

У програмі можна відправляти стікери, створювати групові чати на компанію до 30 осіб. Є багато смайликів, при бажанні можна послати великі стікери, поділитися своїм місцем розташування. Також є можливість надсилати фотографії та відео, реалізований режим Total Erase, що дозволяє видалити взагалі всю свою переписку з усіма контактами.

Програма російською мовою, але після першого відкриття в додатку можна помітити цікаву помилку. Користувачеві пропонується потягнути екран вліво, щоб прочитати довідку, хоча насправді гортати потрібно вправо.

Додаток має простий і зрозумілий дизайном, виконаним на сірому тлі. Програму можна безкоштовно завантажити в App Store, версію для Android обіцяють запустити найближчим часом.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.