Американським солдатам хочуть імплантувати мозкові датчики

DARPA (Агентство з перспективних науково-дослідних розробок США) збирається поліпшити психічне здоров’я військовослужбовців за допомогою мозкових датчиків. Відомство виділило 70 мільйонів доларів на проект по розробці імпланта, що відслідковує нейронну активність.

За статістітіке, військові страждають психічними розладами набагато частіше, ніж звичайні люди. Кожне дев’яте звільнення з американських військ пов’язане з порушеннями ментального здоров’я. Це логічно, адже солдатам доводиться стикатися з жахливими подіями, які впливають на їхню психіку.

DARPA намагається краще зрозуміти, як працює мозок, щоб забезпечити ефективне лікування для солдатів і ветеранів війни. Новий проект, на яке агентство згідно виділити 70 мільйонів доларів, отримав назву Subnet (розшифровується як «Системна неврологія для екстреної терапії»).

Проект Subnet базується на технології Deep Brain Stimulation – хірургічного лікування, в ході якого в череп пацієнта інтегрують спеціальні чіпи, які відстежують активність мозку. Це дозволяло лікувати епілепсію і хворобу Паркінсона.Розробка DARPA буде схожою, проте її націлять на симптоми, з якими стикаються військові. Пристрій зможе відстежувати активність мозку і аналізувати інформацію в режимі реального часу.

«Якщо проект Subnet буде успішним, він викличе справжній прорив в нейропсихіатрії, дозволить вирватися за межі розмов з пацієнтом, які часто не бувають об’єктивними. Ми вступимо в реальність, в якій терапія буде вестися на основі достовірних нейрологических характеристик. Тепер ми зможемо допомогти пацієнтам з хронічними фантомними болями, незрозумілими депресіями або різними посттравматичними розладами », – зазначив представник DARPA Джастін Санчез.

DARPA буде зчитувати мозкові дані добровольців, щоб зрозуміти, яким чином функціонує здоровий мозок. На основі цієї інформації буде сконструйована модель того, як мозок функціонує в нормальних і екстрених ситуаціях. Вся ця робота буде завершена протягом п’яти років.

Джерело: CNET

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.