Amazon звинуватили в нестерпних умовах праці

У штаті одного з найбільших онлайн-ритейлерів Amazon складається більше 20 000 співробітників, які займаються обробкою замовлень на складах. Британські журналісти виявили, що умови їх праці такі, що можуть викликати «фізичні і розумові захворювання».

Кожному співробітнику, який займається обробкою замовлень, доводиться дуже багато і швидко ходити по гігантському складу, намагаючись встигнути обробити кожне замовлення всього за 33 секунди. Журналіст Адам Літтлер таємно влаштувався на роботу в Amazon і проніс із собою приховану камеру, щоб зняти процес праці.

Новоспеченому працівнику говорили, які речі необхідно забирати.На пошук потрібного замовлення йому відводилося лише кілька секунд, і якщо він не встигав, сканер видавав різкий писк. «Ми тут немов машини, роботи, – зазначає журналіст, – Самі за себе ми думати не можемо. Можливо, вони просто не довіряють нам і тому не дозволяють мислити як людям ».

Проф Мармот, один з кращих британських експертів з трудових стресів, зазначив, що робота на такому складі «об’єднує в собі всі гірші подразники одночасно». «Дані показують, що подібна робота викликає підвищений ризик виникнення фізичних і розумових хвороб. Звичайно, суспільство завжди буде пропонувати деяким людям чорну роботу, проте ми можемо зробити її краще або гірше. В даному випадку ефективність праці приноситься в жертву індивідуальному здоров’ю і благополуччю людини », – зазначив він.

У відповідь на ці звинувачення Amazon провела власну інспекцію і не виявила жодних проблем. Експерти компанії відзначили, що робота на складах Amazon «схожа на роботу в багатьох інших індустріях і не збільшує ризики розумових або фізичних захворювань».

Середня зарплата робітника на складах Amazon становить 6,5 фунта на годину (близько 350 рублів), проте в нічні зміни робочі отримують 8,25 фунта (близько 440 рублів). Тривалість нічної зміни становить 10,5 годин. «Мені довелося за цю ніч пройти більше 11 кілометрів. Я повністю виснажений. Найбільше мене турбує біль в ногах », – поскаржився журналістам закінчив зміну працівник.

Amazon підкреслила, що багато робітників насолоджуються фізичною активністю на роботі. Компанія додала, що трудові норми для співробітників виробляються об’єктивно, грунтуючись на вивченні продуктивності робочої сили. «Ми працюємо всі разом щосили, щоб завтра стати краще, ніж сьогодні», – відзначили в Amazon.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.