Action – камери стали трендом берлінської виставки електроніки

На виставці побутової електроніки IFA у Берліні позначився цікавий тренд – відразу три великі компанії показали свої варіанти action – камер – пристроїв для зйомки екстремальних видів спорту. Чи, як їх звикли називати у всьому світі, камер GoPro – по назві компанії, яка першою створила мініатюрну відеокамеру з кріпленням для шолома. Камери від компанії GoPro знайомі абсолютно усім прихильникам action – відео. Розпочавши з виробництва водозахищених відеокамер, GoPro здобула популярність саме завдяки першій випущеній нею камері для шолома – Hero. Неймовірна популярність облаштування у любителів екстремальних видів спорту підштовхнула компанію продовжити свій наступ на ринок, і GoPro випустила камери, що знімають відео в Full HD форматі, чим ще більше зміцнила свої позиції на ринку.

Мініатюрні action – камери, які в народі просто називають гоупрошками, дозволяють знімати будь-які види екстремального спорту, починаючи від лижного до маунтинбайка, від водного рафтингу до мото – і автоспорту, а також польоти бейсеров в костюмах вингсьют. І в кожному випадку забезпечують високу якість відео і стабілізацію зображення при будь-якому трясінні і позамежній швидкості.

Те, наскільки популярно знімати відео за допомогою GoPro можна перевірити, просто набравши в youtube слово gopro. Сервіс запропонує вам на вибір 195 тисяч роликів, знятих за допомогою маленьких відеокамер. Гоупрошки сконструйовані таким чином, що вони можуть бути дуже швидко приєднані до шолома або зняті з нього. Це дає можливість знімати спортивні відео без допомоги рук і використати такий підхід для зйомки абсолютно будь-якого спортивного ролика. Можливість самостійно записати власне широкоформатне action – відео з лишком покриває досить високу ціну на пристрій і аксесуари до нього.

Природно, ця хай і трохи вузька, але дуже популярна ніша не могла залишитися непоміченою з боку великих гравців. Це стало очевидним у Берліні. На виставці IFA компанія Sony представила свою Action Cam. За ввідними даними, камера абсолютно не боїться холодів і падінь, сильного трясіння або різких перепадів температур. Вода і пил – це теж не вороги для неї, і робити знімки можна хоч на 60-метровій глибині. Камера оснащена 16-мегапиксельной матрицею Exmor R і ширококутною оптикою від Carl Zeiss. З достоїнств – міцний корпус, система стабілізації SteadyShot, інтерфейси HDMI і MicroUSB, контроллер Wi – Fi(для управління із смартфону), а також вага в 90 грам.

Свою версію action – камери показала компанія Toshiba – це нова серія так званих кишенькових відеокамер Camileo. Серед ключових особливостей новинки відзначаються підтримка Full HD 1080 і наявність контроллера безпровідного зв’язку Wi – Fi, а також можливості витримувати падіння з 1,5 метрів, залишатися водонепроникною і при цьому записувати відео.

Своє бачення компактної камери для активних людей представила і компанія Rollei. У відеокамери Bullet HD Pro буде три різні версії, відрізняються вони комплектами постачання. Камера виконана у вигляді кулі, в режимі фотографування максимальний дозвіл складає 20 мегапікселів, а для відеозапису верхня межа – 1080 Full HD з частотою 30 кадрів в секунду. З приємних доповнень – 170-градусний об’єктив риб’яче око. У випадку з Rollei – цікавий і знаменний сам факт, що на action – камери звернула увагу компанія, яка ось вже 92 роки робить фотоапарати, фототовари і оптичне устаткування, що давно відоме і добре зарекомендувало себе по всьому світу. Можливо, незабаром в цій ніші з’являться і такі гіганти, як Nikon і Canon.

Коштує правда, обмовитися, що GoPro стали культовими не лише тому, що були були одними з першим – були спроби і до них зробити камери для небезпечних зйомок, але тільки GoPro змогли запропонувати пристрої, які дійсно пристосовані до украй екстремальних умов зйомки. І справа не лише в удароміцності, але і в можливості працювати при великих швидкостях, планах, що постійно міняються, швидкій адаптації техніки до зміни освітленості. Чи зможуть конкуренти запропонувати щось схоже – велике питання.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.