Операційна система webOS стала відкритою

Hewlett – Packard(HP) завершила роботу по перетворенню webOS на операційну систему з відкритим початковим кодом. Відповідно до графіку релизов, обнародуваному в січні, компанія випустила першу стабільну версію платформи – Open webOS 1.0.

Сама операционка не зазнала яких-небудь серйозних змін, за винятком підтримки фреймфорка Enyo 2.0 для створення додатків. Тепер, пише The Verge, вона готова до установки на смартфони і планшети. Проте відомо, що вісь не можна буде поставити на старі webOS – пристрої.

Завантажити початковий код операційної системи Open webOS 1.0 можна з сайту Github. У HP пообіцяли, що продовжуватимуть додавати в неї нові функції.

Поки що група незалежних розробників успішно портировала відкриту webOS на GSM – версію смартфону Galaxy Nexus. Платформа уміє підключатися до безпровідних мереж Wi – Fi, проте повноцінна підтримка телефонних функцій – дзвінків і СМС – в ній ще не реалізована.

Про намір перетворити webOS на відкритий проект HP оголосила в грудні минулого року. Такий крок багато в чому був зроблений з тієї причини, що продажі пристроїв на закритій webOS, включаючи 9,7-дюймовий планшет TouchPad, виявилися провальними.

C січня HP відкрила початкові коди Enyo 2.0, Enyo, ядро Linux, призначений для користувача інтерфейс виджетов Enyo, ядро JavaScript, розширення QT WebKit і EGL, а також базу даних LevelDB. До назви платформи, яка поширюватиметься на умовах ліцензії Apache 2.0, додалося слово Open.

This entry was posted in Алея досягнень. Bookmark the permalink.

Comments are closed.