3D-смартфон від Amazon і Minecraft з роботами

Amazon розробляє власний смартфон з 3D-екраном. Про це повідомили виданню Wall Street Journal якісь люди, безпосередньо причетні до того, що відбувається в секретній лабораторії Amazon, Lab126, в Купертіно. Відразу зауважимо, що це далеко не перша спроба зробити телефон з тривимірним екраном. Моделі з функцією 3D вже були представлені на ринку – це, наприклад, смартфони HTC EVO 3D і LG Optimus 3D. В обох випадках для перегляду тривимірної картинки не потрібні спеціальні окуляри, але в обох випадках – довго дивитися 3D не виходить: втомлюються очі. Однак, згідно з витокам, в Amazon готують щось нове. Люди, знайомі з розробкою, кажуть, що картинка буде формуватися над екраном, подібно голограмі, а управляти інтерфейсом пристрою можна буде одним рухом очей. Більш того, пристрій стане частиною так званого «проекту« Алфавіт »- це єдина медіасередовище Amazon, створена на основі чотирьох пристроїв під маркуванням A, B, C і D. Крім 3D-смартфона, туди входять телеприставка, аудіопріставка і якийсь другий телефон, чутки про який з’явилися в пресі раніше. Поки що жодного робочого прототипу ми не бачили. І, до речі, далеко не факт, що побачимо: ті ж люди, що розповіли про розробку тривимірного смартфона, сказали, що, швидше за все, медіасистеми буде готова вже в найближчі місяці, але її доведеться покласти на полицю до кращих часів. Стримуючих факторів, згідно витоку, безліч – від недостатню розвиненість технологій до примітивного фінансового питання. Поки Amazon продовжує продавати Kindle Fire в збиток і заробляє на контенті, у нього просто не вистачає грошей для випуску настільки сміливих і спірних пристроїв на ризикований ринок, де правлять Samsung, Apple і Google, завжди готові відкопати для конкурента пару-трійку порушених патентів.

Наблизити еру робототехніки, приходу якої людство чекає вже понад століття, вирішили за допомогою комп’ютерної гри.Американська команда розробників під керівництвом програміста Алекса різками запустила альфа-тест проекту RawBots.Коротенько його можна описати як Minecraft, тільки з роботами. У грі немає іншої мети, крім розробки механізмів, їх програмування і створення для них робочої, ігровий, бойової та будь-який інший середовища – в залежності від фантазії гравця. Для цього надається невеликий, але достатній для створення практично будь-якого робота інструментарій. Кожна конструкція складається з модулів, таких як гідравлічний суглоб, електричний або ракетний двигун, колесо і всілякі сенсори: оптичний, слуховий і так далі. Їх можна поєднувати в будь-якому порядку і в будь-які конструкції. Далі бот наділяється функціями. Є стандартні алгоритми, але можна писати і свої. Використовуючи навички програмування, можна взагалі власноруч «написати» потрібний модуль: у програми відкритий код, вторгнення в який не забороняються. Зовсім навпаки, багато з речей, запропонованих гравцями, розробники вже взяли на озброєння. До речі, про озброєнні: і без нього не обійшлося. Будь-якого бота, за своїм бажанням, можна озброїти. І, скажімо, направити захоплювати сусідню планету на власноруч створеному космічному кораблі. Втім, всесвіт RawBots повністю настроюється – і агресора може чекати неприємний сюрприз: наприклад, непомірна гравітація, яка при приземленні розіб’є корабель разом з роботом. В рамках нескладної гри можна повністю моделювати умови перебування на кожній із планет. І, завдяки досить простому інтерфейсу, робити це зможе навіть дитина.

На думку розробників, таке середовище допоможе виростити нове покоління людей, позбавлене «кіношних» стереотипів про те, якими мають бути роботи. Вже давно зрозуміло, що механічні помічники в тому вигляді, в якому їх представляли і представляють фантасти – практично не застосовні. Тут же все крутиться, все працює, і кожен механізм будується не просто так, заради наукового інтересу, а для того, щоб зайняти своє місце в віртуальному світі. З огляду на, що в наш час дитина набагато раніше починає грати в ігри, ніж дивитися телевізор, можливо, саме такого «тренажера» і не вистачає для того, щоб фантастика вже зовсім скоро стала реальністю.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.