Apple стала менш прибутковою

Чистий прибуток Apple за IV квартал фінансового року, який закінчився 29 вересня, виросла на 24% г/г до $8, 2 млрд($8, 22 на акцію), виручка збільшилася на 27% до $36 млрд. Компанія продала 26,9 млн смартфонів, 14 млн планшетів, 4,9 млн комп’ютерів Mac і 5,3 млн плеєрів iPod.

Генеральний директор Тім Кук переглянув прогнози по поточному кварталу: він чекає, що прибуток виросте до $11, 75 на акцію, а об’єм продажів збільшиться до $55, 1 млрд.

У цьому кварталі компанія відновила усю лінійку своєї продукції, що позначилося на операційних витратах. Вони виросли на 29% до $3, 46 млрд. Витрати на дослідження і розробки підскочили на 40%, пише Звістці Економіка.

Ми ніколи ще не випускали на ринок стільки нових моделей одночасно, – підкреслив фінансовий директор Пітер Оппенхаймер в ході презентації квартального звіту. Він пояснив, що коли компанія готується до виходу нового пристрою, то витрати на комплектуючі ростуть, що позначається на маржі прибутку. У минулому кварталі вона скоротилася до 40%, але все одно залишається вище за середні показники по галузі.

У компанії не бояться конкуренції з боку Microsoft. Остання в четвер представила новий планшет Surface, який, за словами Кука, намагається поєднати функціональність планшета і лаптопа, що може відштовхнути покупців. Споживачі віддають перевагу або одному, або іншому, вважає генеральний директор Apple. І спроби створити гібрид не увінчаються успіхом.

Особисто я доки не вертів Surface в руках. Але судячи з того, що про нього пишуть, це компромісний і заплутаний апарат. Вважаю, що можна спроектувати автомобіль, який ще і літає по повітрю і плаває під водою, але він блискуче не справлятиметься з усіма завданнями, – вважає Кук.

Він додав, що зараз Apple може поставити значно більше нових смартфонів iPhone, чим на початку жовтня, і повністю готова до передноворічного ажіотажу. Продажі телефонів принесли компанії $17, 13 млрд, або 48% від сукупної виручки.

Всього за минулий фінансовий рік виручка досягла $156, 5 млрд – більше, ніж у Microsoft, Google і Facebook, разом узятих. Apple на 3,4% кв/кв збільшила подушку безпеки : зараз на балансі компанії скупчилося $121, 25 млрд готівкою і високоліквідними інструментами.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.