Кнопки для айпада. Bluetooth – клавіатура Genius LuxePad 9000

Так склалося, що у мене досі немає компактного і легкого ноутбука. Тягати з собою 15-дюймовий агрегат вагою більше 2 кг неохота, тому для написання репортажів з різних заходів, в поїздки все частіше беру з собою iPad. Так, заміна далеко не повноцінна, але для базових журналістських завдань – провести невеликий факт-чекинг в Мережі, написати замітку в 4-5 абзаців, по-швидкому обробити фотографії з камери в Filterstorm – планшетник годиться.

Інша справа, що декількома абзацами виходить обмежитися далеко не завжди. Звичайно, коли припре, можна натоптати на віртуальній екранній клавіатурі iPad текст будь-якої довжини, ось тільки буде це не зовсім зручно і займе немало часу. Перевірити, як це – працювати на планшеті з(майже) повноцінною клавіатурою, мені вдалося в ході тесту клавіатури LuxePad 9000 від Genius.

Коротко про пристрій. Формами дуже схоже на аналогічний девайс від Apple, хіба що алюміній замінений на пластик. Колір його – білий або чорний, розміри пристрою – 265 на 129 на 15 мм, вагу(з двома батареями ААА) – 300 грамів. Тобто пристрій трохи компактніше фірмовою яблучною клави, і важить на пару десятків грам менше.

Окрім будь-яких мобільних облаштувань Apple(iPad, iPhone, iPod touch) з iOS версії 4 або вище, клавіатура сумісна і з гаджетами на Android, і з настільними ПК. Правда, при використанні з планшетом Samsung Galaxy Note 10.1 мені не вдалося виявити поєднання клавіш для перемикання розкладки з клавіатури, стандартне для маків Сmd+Пропуск тут не працює.

Всього клавіш 81, з них 15 половинної висоти у верхньому ряду. Серед них дев’ять функціональних кнопок – Додому, Пошук, кнопки управління відтворенням, регулювання гучності, а також кнопка приховання/відображення екранної клавіатури. Основні клавіші практично того ж розміру, що і на стандартних острівних клавіатурах сучасних ноутбуків, хіба що відстань між ними заради компактності дещо менше.

Друкувати текст за допомогою LuxePad 9000 виявилося і правда куди зручніше, ніж на екранній клавіатурі. Тактильні відчуття хороші, натиснення осязается чітко. Поверхня клавіш зовсім небагато шорстка – досить, щоб пальці не зісковзували. Кількість друкарських помилок не більша, ніж при наборі на клавіатурі ПК. Відмінно працює в Pages і інших редакторах відміна останньої дії із звичного поєднання клавіш Cmd+Z. Не забудьте в налаштуваннях iPad вибрати той тип розкладки російської клавіатури, до якого звикли – ПК або Mac. Головна відмінність тут в тому, що має в розпорядженні кому і точки.

Тепер про недоліки. Розробники не полінувалися реалізувати усі можливі клавіші для комбінацій – Ctrl, Cmd, Alt(по дві) і одну Fn. Але особисто я б вважав за краще мати виділену клавішу для перемикання розкладки, таку ж, як на екранній клавіатурі. Якщо ви регулярно користуєтеся маком і звикли до перемикання по Cmd+Пропуск, вам це, зрозуміло, не знадобиться.

Ще одна дрібниця – на клавіатурі є клавіша Delete, що дарує Windows – користувачам швидкоплинну надію мати можливість видаляти текст у будь-яку сторону від курсора, а не тільки в ту, яку вважаю правильною в Apple. Але, на жаль, на практиці виявилось, що на LuxePad клавіша Delete видаляє текст в ту ж сторону, що і Backspace. Можливо, це не косяк облаштування Genius, а обмеження iOS, точно сказати не можу.

Вже в порядку не критики, а, швидше, побажань – хотілося б мати кнопку для перемикання між програмами(здійснюваного на iPad свайпом чотирма пальцями) або виклику меню багатозадачності. Не перешкодила б і можливість призначати гарячі клавіші для запуску найчастіше використовуваних застосувань. Але на платформі Apple це, швидше за все, неможливо без джейлбрейка. Ну і, нарешті, хочеться відмітити відсутність функціональних клавіш для регулювання яскравості. Можливо, комусь їх бракуватиме.

Отже, в LuxePad 9000 ми маємо гаджет, здатний виступити альтернативою фірмовій Bluetooth – клавіатурі Apple за приблизно половину її ціни(близько 1500 рублів). В той же час, хочеться підкреслити, що це далеко не найдешевша клавіатура подібного роду. Наприклад, за версією Яндекс.Маркету найширше на російському ринку в цій категорії представлено облаштування Rapoo E6300 за ціною близько тисячі рублів. Правда, користувачі у відгуках скаржаться на незручності і шум при введенні тексту.

До речі, потрібно згадати ще один момент – якщо зберетеся купувати це або подібний пристрій, подумайте, як саме ви розташовуватимете iPad під комфортним вам кутом. Добре, якщо у вас є SmartCover або її аналог. Інакше доведеться мучитися, споруджуючи підпору з підручних засобів, або друкувати, дивлячись на горизонтально розташований екран.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.