Фіни створили мобільного борця із злочинністю

У Фінляндії розроблений додаток для смартфонів, що дозволяє в декілька торкань екрану повідомити про злочин. Розробники програми пропонують поліції по усій Європі почати використати новий сервіс.

Сьогодні додаток Grafetee став доступний для скачування користувачам за межами Фінляндії. Програма працюватиме на Android – смартфонах і iPhone. Додаток дозволяє повідомляти про правопорушення. До скарги можна додати інформацію з таких сервісів, як Foursquare, Yelp, Flickr і Instagram, повідомляє Reuters.

Поки що тільки фінська поліція використовує додаток у своїй роботі, проте у сервісу є усі шанси зацікавити собою правоохоронні органи інших країн. Керівник поліцейської ради Фінляндії Петрі Марьяма заявив, що іноземці з ентузіазмом переймають фінський досвід: Це просто, ефективно і доступно, ось чому вони хочуть бачити подібний сервіс у своїй країні.

Засновник проекту Юха Хуттунен підкреслив, що в основному додаток використовують, щоб поскаржитися на шумних сусідів або на хуліганство п’яних підлітків. У разі серйозних правопорушень фінни вважають за краще дзвонити поліцейським.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.