Пірат уперше потрапив в сенат Чехії

Член Піратської партії Чехії Либор Михалек уперше був обраний у верхню палату парламенту країни. Він став сенатором, отримавши перемогу в округах Прага 2 і 3 за підсумками другого туру виборів, що відбувся 19-20 жовтня. Пірата також підтримували християнські демократи і Партія зелених.

У своїй країні Михалек відомий як борець за права людини і громадянські свободи. За підсумками 1-го туру він отримав 24,3% голосів, а в 2-му – 74,4%, таким чином ставши першим сенатором від імені Піратської партії в Чехії.

Уперше про Михалеке стали говорити в 1996 році, коли він, працюючи у Фонді державної власності, виступив з критикою занадто повільної приватизації банків. У 2010-му Михалек знову потрапив в заголовки газет, коли його скарги на маніпуляції в держзакупівлях привели до звільнення міністрів і високопоставлених чиновників.

Перша Піратська партія була створена шість років тому в Швеції. Всього їх налічується більше 40 в різних країнах світу, включаючи Росію. Відділення піратів в Чехії утворилося в червні 2009 року. У травні 2010 року на парламентських виборах партія отримала 42 323 голоси(0,8%). Рух виступає за вільний обмін інформацією, недоторканість громадян і реформування законодавства в області інтелектуальної власності.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.