Що уміє і в скільки обійдеться надчіткий макбук

Разом з iPad mini і моноблоком iMac в новому тонкому дизайні Apple напередодні представила другу модель ноутбука MacBook Pro з дисплеєм надвисокого дозволу. Цього разу – з діагоналлю 13 дюймів, в корпусі що ненабагато перевершує завтовшки і вагою MacBook Air.

Новий ноутбук позиціонується як максимально компактне рішення для професіоналів(звичайним користувачам повинно вистачити продуктивність масового MacBook Air). Важить лептоп 1,62 кг(майже на півкіло легше за попередника) при товщині 1,9 см(на 0,5 см тонше). Як і в MacBook Air, дисковода для оптичних носіїв в ноутбуку немає – товщина не дозволяє.

Головна фішка – дисплей Retina з дозволом 2560 на 1600 точок і щільністю 227 точок на дюйм. На типовій при роботі на ноутбуку відстані розрізнити окремі пікселі людське око просто не зуміє. Всього точок більше 4 мільйонів, тобто практично удвічі більше, чим на екрані сучасного телевізора Full HD. На практиці це може згодитися, наприклад, при редагуванні відео високої чіткості – будуть видні усі найдрібніші деталі. Текст також стане чіткішим, внаслідок чого працювати стане комфортніший практично в усіх застосуваннях. Ноутбук з 15-дюймовим Retina – дисплеєм Apple, нагадаємо, представила раніше цього року.

Матриця дисплея виготовлена за технологією IPS, що забезпечує широкі кути огляду – 178 градусів. На екран нанесено спеціальне покриття, завдяки якому він бликует на 75% менше. В порівнянні з дисплеями попереднього покоління контрастність, стверджують в Apple, виросла на 29 відсотків.

Продуктивність нового 13-дюймового MacBook Pro визначається новітніми двоядерними процесорами Intel Core i5 2,5 ГГц(можна за доплату замінити на двоядерні ж Core i7 2,9 ГГц) і твердотілим жорстким диском місткістю 128 або 256(у стандартних конфігураціях) гігабайт. Дискретна графіка не передбачена, лише інтегроване рішення Intel HD 4000. Тобто для сучасних ігор в максимальній деталізації модель підійде навряд чи. А ось для усього іншого – цілком. Оперативній пам’яті в усіх модифікаціях встановлене 8 ГБ.

Відмітимо зміни в наборі портів в новому MacBook Pro. По-перше, з’явився стандартний HDMI, завдяки чому можна спокійно, не турбуючись про перехідники, підключати ноутбук до будь-якого сучасного телевізора або проектора. Максимально універсальних портів USB 3.0 для підключення будь-якої периферії залишилося 2. Зникли, мабуть, відправлені на звалище історії порти FireWire і Ethernet, натомість тепер є два порти Thunderbolt. За бажання FireWire і Ethernet – пристрою можна підключати через адаптери, що продаються окремо. Є і слот для карт пам’яті SD.

Поки аналогічні по дозволу екрани не реалізували інші виробники ноутбуків, 13-дюймовий MacBook Pro з дисплеєм Retina залишиться унікальним пристроєм. Альтернативи, втім, є – той же Sony VAIO Z13, який нещодавно протестували Вісті.Хайтек. У нього, до речі, четирехядерний процесор, правда з нижчою частотою. При цьому облаштування Sony важить значно менше, хоча, звичайно, зроблено не з алюмінію, а з прозаїчнішого, хоча і стильно виглядаючого пластика. По дозволу екрану VAIO Z13 трохи поступається новим макбуку – у нього всього 1920 на 1080 точок, тобто майже удвічі менше пікселів.

Ціни на 13-дюймовий MacBook Pro в Росії прогнозувати доки складно. У США пристрій в початковій конфігурації коштуватиме 1700 доларів, а у більше просунутій, з подвоєним об’ємом SSD – диска і швидшим процесором, – 2 000 доларів без податків і зборів. У нас пристрої напевно коштуватимуть інших грошей, швидше за все, на рівні середньої конфігурації Sony VAIO Z, тобто близько 100 000 рублів або трохи менше.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.