Комп’ютери навчаться бачити, як люди

Зір людини працює спільно з мозком, завдяки цьому люди можуть розпізнавати об’єкти, обличчя інших людей, різні місця і навіть уявляти неіснуючі речі. Компанія Vicarious вважає, що здатна зімітувати мозок і створити програми, які також будуть здатні на таке.

Vicarious сподівається об’єднати неврологію і комп’ютери, щоб створити візуальну систему сприйняття, кору головного мозку, що повторює у своїй структурі. Ідея комп’ютерної нейронної мережі – програми яка здатна імітувати роботу мозку, створюючи з’єднання між искуственними нейронами – була на слуху впродовж десятиліть. Але фахівці Vicarious заявляють, що саме вони утілять її в життя завдяки просунутим напрацюванням, заснованим на розроблених впродовж цього часу методах, повідомляє Technology Review.

Співзасновник проекту Дилип Джордж, який раніше займав пост головного директора по технологія в компанії Numenta, заявляє що усі інші розробники нейронних з’єднань засновували свої проекти на моделі неокогнитрон, яка уперше була запропонована в 1980 році. Зазвичай ці системи навчали распозновать візуальні образи, використовуючи випадкові статичні зображення. За словами Джорджа, Vicarious використовує складнішу архітектуру – навчається за допомогою відео-потоку, який змінюється з часом.

Vicarious сподівається розробити і запустити в продаж систему впродовж декількох років. Співзасновник Худоба Фенікс вірить, що у системи може бути велика кількість застосувань. Приміром, в медицині: обладнаний новою технологією комп’ютер може аналізувати діагностичні фотографії, щоб визначити, чи є у пацієнта рак. Інший приклад: обладнаний програмою смартфон зможе по фотографії тарілки з їжею визначити, скільки в ній калорій. Комп’ютерна система візуального сприйняття перетворить практично усі види діяльності, якими займається людина, – додає він.

Фенікс відмічає, що програма Vicarious здатна навчатися, переглядаючи зображення об’єктів, і формувати загальні критерії визначення предметів. Це означає, що система досить розумна, щоб ідентифікувати об’єкт, інформація про яке неповна. Приміром, він пізнає, що рука – це рука, навіть якщо вона вимазана у фарбі або її частина прихована наручними годинами.

Vicarious тримає подробиці технології в таємниці, проте її розробка все одно пробудила інтерес деяких інвесторів. Минулого місяця компанія отримала 15 мільйонів доларів від венчурного фонду, в якому бере участь і співзасновник Facebook Дастин Московиц.

Як вважає глава Стенфордской лабораторії розуму і ад’юнкт-професор Стендфордского університету Ендрю Енг, основною проблемою Vicarious може стати недолік обчислювальних потужностей, потрібних для точного моделювання нейронних процесів. Енг брав участь в проекті Google, в якому програма переглядала мільйони скриншотів випадкових відео з YouTube, визначаючи, на яких зображеннях є присутніми кішки. Для забезпечення функціонування цієї програми було використано 16 000 комп’ютерів, які об’єдналися у своєрідну нейронну мережу.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.